Galwanizernia GliwiceSzamba ekologiczne

Szamba ekologiczne

by

szamba-ekologiczne-2W dobie wzrastającej świadomości ekologicznej coraz większą popularnością cieczą się przydomowe oczyszczalnie ścieków, w tym szamba ekologiczne, które zyskały już grono swoich zwolenników. Nie wszyscy jednak są świadomi tego, że państwo dofinansowuje wybór takiego rozwiązania, oczywiście tylko w niektórych przypadkach.

O dofinansowanie możemy się starać, jeżeli nasz dom nie jest przyłączony do systemu oczyszczalni komunalnych, jak również w najbliższym czasie nie ma planów, aby takie inwestycje miały miejsce – te informacje muszą być nam udzielone przez Urząd Miasta, pod który podlegamy, przed złożeniem wniosku zasięgnijmy tam odpowiednich informacji. Warto również zapoznać się z informacjami umieszczonymi na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ponieważ suma dofinansowania może wynieść nawet dziesięć tysięcy złotych, jest więc o co walczyć. Procent dofinansowania wzrósł w ostatnich latach z trzydziestu do czterdziestu pięciu procent, a więc pomoc od państwa jest w tym zakresie dość znacząca.

Jeżeli w najbliższym czasie planujecie lub zastanawiacie się nad zastosowaniem rozwiązania takiego jak szamba ekologiczne, warto przejrzeć strony internetowe urzędów miast oraz Ministerstwa Środowiska gdzie powinny znajdować się wszelkie informacje na temat dofinansowań w tym zakresie.

Podobne tematyczne wpisy o architekturze:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Back to Top