Styl mauretańskiPodbitka świerk skandynawski

Podbitka świerk skandynawski

by

Podbitka swierk skandynawski (2)Podbitki na okapach dachów to element ochronny i zarazem ozdobny. Mogą być proste, wyszukane, a nawet stanowić dzieła ciesielki. Wszystko zależy od umiejętności i kreatywności projektantów oraz cieśli. Stanowią one funkcjonalne wykończenie spodu wystającego poza mury zewnętrzne dachu i zakrywają wszystko to co niekoniecznie warte jest pokazania.

Drewno stosowane do wykonywania podbitek to zwykle gatunki iglaste, sosna, świerk, rzadziej modrzew. Na rynku pojawił się ostatnio bardzo wysokiej jakości świerk skandynawski, który, ze względu na surowy klimat rejonów skąd pochodzi, jest trwalszy i twardszy od tego samego drewna pozyskiwanego w naszych szerokościach geograficznych. Ma jednolitą, żółto-brązową barwę, ładne usłojenie i niewielkie ilości sęków, które są trwałe i nie mają tendencji do wypadania. Podbitka świerk skandynawski jest rozwiązaniem dla osób wymagających, ceniących trwałość i odporność stosowanych do budowy materiałów.

Deski produkowane są w wielu rozmiarach i grubościach, które można dobierać w taki sposób, by efekt końcowy dawał satysfakcję oraz był na prawdę estetyczny.

Podobne tematyczne wpisy o architekturze:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Back to Top