Granulaty tworzyw

by

granulaty-tworzyw-10Wokół nas znajduje się mnóstwo rzeczy wykonanych z tworzyw sztucznych. Używając ich, przeciętny człowiek nie zastanawia się zapewne, w jaki sposób zostały wykonane. Kto pracuje przy produkcji takich przedmiotów wie na pewno, że do wykonania używane są granulaty.
Do zakładów, które zajmują się produkcją artykułów lub komponentów z tworzyw sztucznych, tworzywa te przybywają w formie granulatu. Są to niedużej wielkości ziarenka, najbardziej przypominające kawę granulowaną lub kaszę, które wsypywane są do maszyn. Jest to najbardziej odpowiednia forma surowca, jakim są tworzywa sztuczne.
Po wsypaniu do maszyny granulaty tworzyw sztucznych są ogrzewane do osiągnięcia odpowiedniej plastyczności, wtryskarki wypełniają formy masą. Po ostygnięciu i otwarciu formy, produkt jest gotowy. Granulaty tworzyw sztucznych mogą być wytwarzane z tzw. polimerów pierwotnych, a mogą też pochodzić z recyklingu, czyli ponownego użycia tworzyw. Granulat wtedy może być uzyskany po przetopieniu materiału lub rozdrobnieniu go.

Podobne tematyczne wpisy o architekturze:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Back to Top